Barcelona - Levný víkendový Pobyt a Zájezd

Barcelona - Levný víkendový Pobyt a Zájezd

Barcelona leží na pobřeží Středozemního moře ve Španělsku. Známá a navštěvovaná je především pro spoustu originálních architektonických staveb. Další výhodou je lepší dostup oproti hlavnímu městu – Madridu. Levný víkendový pobyt je vhodný jak pro mladé páry, tak i rodiny s dětmi. Rychlá a pohodlná doprava tam i zpět je zajišťována letecky.

Barcelona - Úchvatná víkendová dovolená pro všechny

Barcelona je jednou z nejlepších destinací pro víkendový pobyt v Evropě. Nabízí bohatou historii a svým návštěvníkům nabídne během zájezdu poznání. Kultura je velmi odlišná a dává pobytu mnohem exotičtější nádech. V neposlední řadě nabízí i mnoho zábavy a relaxace, což je velmi krásným zpestřením celého víkendu. Vydejte se i vy na levnou víkendovou dovolenou do Barcelony.

První den

Jedním z nejznámějších děl Gaudího je chrám Sagrada Familia, který si nesmí nechat uniknout žádný z návštěvníků Barcelony. Pro odpočinek dokonale poslouží blízký park Güell, kde se nachází muzeum a můžete usednout na jednu z kamenných laviček zdobených barevnými keramickými střepy. Španělská kuchyně je velmi ovlivněna mořskými plody - doporučujeme den zakončit tradiční španělskou večeří.

Druhý den

Rozhodně nesmíte přijít i návštěvu náměstí Plaça del Rei. Nachází se zde zajímavé muzeum (vykopávky z doby, kdy zde byly lázně s bazénem) a palác místokrále z 16. století - Palau del Lloctinent. Budete mít odpoledne čas? Vydejte se na jednu z městských pláží. Podnebí je zde velmi teplé, pobřeží písčité a moře velmi čisté. Víkendový pobyt si můžete na jedno odpoledne proměnit v pravou letní dovolenou u moře.

Třetí den

Určitě se vyplatí investovat čas i na návštěvu jiného druhu turistických cílů. Prvním budou středověké loděnice Les Drassanes. Nesmíte zapomenout navštívit mořské akvárium. Akvárium obsahuje 22 obřích akvárii a 80 metrů dlouhý skleněný tunel, který protíná obří nádrž se 6 miliony litry vody. Víkend můžete zakončit v jedné z mnoha místních vináren nebo restaurací, které nabízejí vína z místních vinic.

Víkendový pobyt v Barceloně - Historie, poznání kultury a i zábava s relaxací

Zájezd do Barcelony může být přesně takový, jaký si jej představujete. Někteří lidé dají přednost historii a poznání. A Barcelona je plně uspokojí. Jiní přijíždějí do Španělska za poznáním místní kultury a budou si užívat kuchyni, nápoje, odlišnou kulturu a odlišný přístup k běžnému životu. A pokud si chcete jen odpočinou od každodenního shonu, tak vám Barcelona nabídne kilometry čistých pláží, turistických atrakcí a možností k načerpání nové síly. Rozjeďte se i vy do Barcelony za levným víkendovým pobytem.

Barcelona a historická část

Takřka na každém kroku se setkáme s některou ze staveb od Antoni Gaudího. Zajímavých míst k navštívení je v Barceloně spousta, pokud by nám však nemělo něco uniknout, jsou to středověké loděnice Les Drassanes (vystavěné v gotickém stylu, nyní ukrývající muzeum), Sagrada Familia (doslova obří bazilika, která každého uchvátí svojí velikostí a architekturou), Plaça del Rei (náměstí ze 14 století), La Pedrera/Casa Milà a Casa Batlló (zajímá-li vás Gaudiho architektonický styl)

Kultura a tradiční Barcelona

Kuchyně každého přímořského státu je silně ovlivněna mořskými plody. A ne jinak je tomu i v případě Španělska, Barcelony. Recepty se vyvíjely po staletí a mají svoji tradiční nezaměnitelnou chuť. Doporučujeme vyzkoušet i těm návštěvníkům, kterým dary moře nezachutnaly při dovolené v jiném přímořském státu. Španělská kuchyně je velmi unikátní a stojí za vyzkoušení. A na slunných stráních v okolí Barcelony se rozkládají desítky kilometrů vinohradů a vzniká zde jedinečné víno - nenechejte si ujít ochutnávku a představení.

Zábava a relaxace během víkendového pobytu

Při návštěvě Barcelony vám jistě neuniknou zajímavé stavby a určitě se i necháte zlákat některou z turistických atrakcí – například veliké mořské akvárium. Rovněž se můžete vydat na pláž a užít si odpoledne plné relaxace na písčité pláži a koupáním v čistém moři. Jste-li fanoušci fotbalu, nabízí se návštěva stadionu Nou Camp, přilehlého muzea nebo i přímo fotbalového zápasu v nezapomenutelné atmosféře. V neposlední řadě nesmíme zapomenout bohatý noční život - v Barceloně jsou stovky nočních barů, podniků, restaurací a venkovních teras. Ideální k zakončení náročného dne plného zážitků.

Netradiční zážitky v Barceloně

Nejlepší vzpomínky na Barcelonu budete mít ty, které jste ani neplánovali. Vydejte se na procházku okolím. Velmi často narazíte na zajímavé aktivity - venkovní promítání filmů, průvody, pestré festivaly a pouliční umělce. V okolí je rovněž mnoho nádherných vyhlídek na celé město a nespočet parků a laviček, na kterých můžete relaxovat a nasát místní nezaměnitelnou atmosféru.

Barcelona je velmi vhodná pro levnou víkendovou dovolenou především pro svoji rozmanitost. Nabídne zábavu a poznání starším návštěvníkům, pobaví rodiny s dětmi a mladé páry si mohou užívat okouzlující romantiku této staré evropské metropole. Neváhejte, zvolte si Barcelonu jako vaši další levnou víkendovou dovolenou a ještě týdny budete svým přátelům vyprávět, co vše jste zde zažili!

EvropskeVikendy.cz - Eurovíkendy a Dovolená v Evropě
2009 - 2020