Vídeň - Levný víkendový Pobyt a Zájezd

Vídeň - Levný víkendový Pobyt a Zájezd

Hlavní město Rakouska, Vídeň, je často vnímáno jako ideální místo pro vánoční nákupy a vdechnutí vánoční nálady. Vídeň má ale co nabídnou během celého roku. Od architektonických skvostů, přes historická místa až po vyhlídková místa. Vydejte se na levný víkendový pobyt a nezapomeňte si foťák. Ať svým přátelům máte při vyprávění i co ukazovat.

Vídeň je blízko a plná nezapomenutelných míst

Jednou z největších výhod Vídně je její poloha. Je vzdálena pouhou hodinu cesty od česko-rakouských hranic. Další výhodou je obrovské množství zajímavých staveb a turistických atrakcí. Právem se tak stává častým místem dovolené pro mnoho Čechů. Vydejte se i vy na levnou víkendovou dovolenou do Vídně a zažijte nezapomenutelný zájezd.

Co rozhodně zařadit do mých plánů?

Vídeň je obrovská a vše rozhodně napoprvé nestihnete. Pokud by jste ale rozhodně měli něco vidět, tak je to císařský letní palác Schönbrunn, majestátní katedrála Stephansdom a sídelní hrad Habsburků Hofburg. Jak by mohl vypadat váš víkendový pobyt?

První den

Nikdo by si neměl nechat ujít návštěvu císařského letního paláce Schönbrunnu. Případně využít k odpočinku přilehlou přepychovou zahradu. Pokud se budete pohybovat v centru Vídně, určitě stojí za návštěvu majestátní katedrála Stephansdom, která byla na konci 2. světové války těžce poškozena (v současnosti opravena). ve večerních hodinách doporučujeme romantickou procházku osvětlenýma uličkami a případně zakončení dne v jedné z nespočet vináren nebo venkovních restaurací.

Druhý den

Téměř 7 století postupně vznikal sídelní hrad Habsburků Hofburg, kde se jako součást nalézá i Švýcarský dvůr. Pro turisty, toužící navštívit, architektonický skvost se nabízí Karlskirche. Pro milovníky současné architektury lze doporučit monumentální obytný komplex Hundertwasserhaus. Přestože Vídeň leží v samotné blízkosti naší republiky, tak i zde narazíte mnoho pro nás netradičních jídel, které jsou tak typické pro Rakousko. Ať již si k večeři vyberete řízek nebo vyzkoušíte typickou klobásu, rozhodně si nenechejte ujít na závěr štrúdl jako sladké zakončení dne.

Třetí den

Víkendová dovolená by neměla být pouze o historii, ale i o zábavě. Výkladní skříň Vídně Mariahilfer Strasse nabízí veliké množství stánků, krámků se suvenýry a obchodů. Za návštěvu stojí i úchvatná vyhlídková věž Donauturm, se kterou je spojen Donaupark. Rovněž se doporučuje poznat moderní tvář Vídně. Vydejte se na pár hodin z historického centra do moderního okolí, které tvoří jedno z největších moderních evropských měst.

Víkendový pobyt ve Vídni - Historie, poznání a zábava

První výhodou Vídně jsou velmi levné ceny a i celkový víkendový pobyt vás vyjde velmi levně. Velikou výhodou je rovněž veliká rozmanitost města. Milovníci historie zde naleznou spousty památek a historicky zajímavých míst. Páry ocení romantický nádech a překrásnou kulturu. Vídeň rovněž pořádá nespočet kulturních akcí - například každému známé Vánoční trhy. A v neposlední řadě zabaví i rodiny s dětmi, které hledají atrakce a odpočinek od všechního života. Levná víkendová dovolená ve Vídni je vhodná pro každého, i pro vás!

Historická část Vídně

Zámek Schonbrunn (Barokní stavba, ve které dříve sídlila Marie Terezie nebo například i František Josef I., prohlídka vnitřních prostor i nádherného okolí), Hofburg (700 let staré sídlo, kde sídlila vládnoucí elita, v těsné blízkosti je náměstí Heldenplatz a květinový park Volksgarten), Dóm Sv. Štěpána (postaven v gotickém stylu, leží v samém srdci Vídně na náměstí Stephansplatz, doporučujeme), Vídeňská opera ( Strauss, Karajan, Strawinsky, Mozart - Vídeň má nesmírně bohatou hudební historii, pokud se vám nepodaří sehnat lístky, doporučujeme alespoň venkovní prohlídku opery), Radnice (překrásná stavba, doporučujeme navštívit večer, kdy je nádherně nasvícená - stejně jako celá romantická Vídeň), Parlament (leží v těsné blízkosti radnice, je možný vstup a nahlédnutí do vnitřních prostor), Burgtheater (divadlo s historií z dob Marie Terezie, velmi důležitá a překrásná stavba), Zámek Belveder (skládá se ze dvou budov a nádherného parku, jeho návštěva vytvoří program na celý den), Karlskirche (největší barokní chrám střední Evropy, impozantní stavba), Hundertwasserhaus (umělecká stavba, která měla sloužit jako byty - stala se ovšem obdivovaným uměleckým dílem pro netradiční vzhled)

Kultura a zábava

Od pondělí do soboty je otevřen market Naschmarkt, na kterém můžete smlouvat a nakoupit dárky pro své blízké. Vídeň je známá i pro svá vína a na mnoha místech se můžete zúčastnit ochutnávek a představení nejznámějších značek. Nejste nároční? Kupte si přímo na ulici tradiční vídeňskou klobásu s hořčicí nebo kečupem. Odvážnější se mohu vydat i na kabinkovou lanovku Riesenrad s nádherným výhledem na Vídeň. V neposlední řadě můžeme doporučit hudební park Stadtpark, uměleckou uličku u Museums Quartier,muzeum Sigmunda Freuda a případně i nejstarší ZOO na světě Tiergarten.

Odpočinek a relaxace

Vídeň během levné víkendové dovolené může nabídnout i mnoho zábavy. Doporučujeme například snadno přístupný Ostrov Donaunsel, který je velmi oblíbeným útočištěm Vídeňským obyvatelů. Je protkán turistickými stezkami, cyklostezkami, inline dráhami a spoustou možností posezení u Dunaje. Kapitolou samou pro sebe je obří zábavní park Prater. Naleznete zde kolotoče, horské dráhy a nekonečný zástup atrakcí. Rodiny s dětmi nesmějí vynechat tuto skvělou příležitost pro zábavu.

Víkendový pobyt ve Vídni je vhodný pro mladé páry, rodiny s dětmi a i starší návštěvníky. Potěší nejen velikou rozmanitostí činností, ale pro nás i krátkou vzdáleností a levnými náklady na celý zájezd. Zpestřete si všední dny a vydejte se na báječný levný víkendový pobyt do Vídně i vy. Rozhodně si nezapomeňte fotoaparát - svým známým budete mít nejen o čem zajímavě vyprávět, pořídíte ale i mnoho nádherných fotek. Víkendový pobyt ve Vídni na vás čeká!

EvropskeVikendy.cz - Eurovíkendy a Dovolená v Evropě
2009 - 2020